Поліція Нікарагуа брутально розігнала процесію на честь Страстей Господніх

Кажуть, нібито пес, який часто гавкає, рідко кусає. Даніель Ортеґа, диктатор Нікарагуа, неодноразово доводив хибність цих слів. Його постійне й безперервне придушення голосів інодумців вже протягом п’яти років спрямоване проти Католицької Церкви.

Серед останніх його наказів — заборона проводити традиційні процесії Хресної Дороги на вулицях міст. Деякі віряни наважилися порушити цю заборону, за що зазнали насильства та переслідувань з боку поліції.

У Великий Понеділок католики міста Ніндрі намагалися провести традиційну процесію «Los Cirineos» («Киринеянин»), під час якої люди одягаються у туніки та несуть вулицями хрести, наслідуючи Симона Киринеянина — чоловіка, який допоміг Ісусові нести хрест на Голгофу.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, поліція розігнала процесію і переслідувала її учасників, женучись за ними вулицями Ніндрі. Втікаючи, люди знайшли притулок у сусідніх будинках, а також у парафії святої Анни, звідки зазвичай починалася процесія. Чи вдалося поліцейським когось затримати, наразі невідомо.

Цей акт насильства став наступним кроком у низці репресивних та блюзнірських дій щодо Католицької Церкви у Нікарагуа, до яких, зокрема, належить підпал собору у Манагуа, вигнання Місіонерок Любові, осквернення Пресвятих Дарів, ув’язнення єпископа Роландо Альвареса, вигнання з країни та примусове позбавлення громадянства понад 222 політичних опонентів режиму, серед яких — священники, єпископи і семінаристи. Минулого місяця також стало відомо про закриття католицьких університетів і місцевих осередків «Карітасу». Дипломатичні відносини між Нікарагуа і Ватиканом наразі призупинено, а представник Святого Престолу залишив країну на вимогу уряду.

Джерело: credo.pro