Священника застрелили в храмі після ранкової молитви

Отець Вільям Банда загинув у сакристії, одразу після закінчення ранішніх молитов. Трьох монахів із коптського монастиря закололи. Невідомо, чи ці вбивства, скоєні в Південно-Африканській Республіці, пов’язані між собою.

Член Місійного товариства св. Патрика (т.зв. «отці з Кілтегана»), душпастир католицької дієцезії Тзанін, що на півночі Південно-Африканської Республіки, о. Вільям був застрелений під час приготувань до ранкової Святої Меси. Як пише місцева преса, коли священник уранці молився в катедрі, до нього підсів добре вбраний чоловік, мирянам не знайомий. Отець пішов до сакристії, й тоді злочинець подався за ним і вистрелив у нього з пістолета. Він влучив у шию, на висоті щелепи. Потім пішов до дверей, але ще обернувся і вистрелив жертві в голову.

Перед храмом убивця сів в автомобіль, що чекав на нього; після цього авто від’їхало.

Отець Вільям походив із Замбії; йому було 38 років.

Убивство сталося в середу, 13 березня 2024 року вранці. А попереднього дня в іншій частині країни убили трьох православних монахів із монастиря св. Марка і св. Самуїла Ісповідника, в містечку Куллінан за 30 км від столиці ПАР, Преторії. Загиблі — це отці Такла Ель-Самуїлі,  Юстус Ава-Маркус і Міна Ава-Маркус. Усі загиблі мали колоті рани. Четвертого монаха побили залізним прутом, але йому вдалося вирватися і втекти. Попри ці дані, відомостей про зловмисників небагато. Як підозрюваного, заарештували члена Коптської Православної Церкви, родом із Єгипту. Поліція заявляє, що монастир не був обкрадений. Також невідомо, чи є якийсь зв’язок між цими убивствами духовних осіб.

У Південно-Африканській Республіці рівень злочинів із ужиттям насильства — винятково високий. Ця країна має один із найвищих у світі показників кількості вбивств.

Джерело: credo.pro