Дев’ятниця до Воздвиження Чесного Хреста

Запрошуємо всіх вірних святої Унійної Традиції взяти участь в дев’ятниці до Воздвиження Чесного Хреста, яка розпочинається в п’ятницю, 18 вересня. Цього року наша спільнота святкує 20-ту річницю заснування Священичого Братства Святого Священномученика Йосафата і Духовної Семінарії Непорочного Серця Матері Божої Фатімської. День заснування випадає на 27-28 вересня, тому просимо всіх про молитву за нашу духовну спільноту і святі покликання до стану священичого і монашого.

 

Величаніє

Величаєм Тя, Животдавче Христе, і чтем Крест твой честний, імже нас спасл єси от работи вражія.

1. Суди, Господи, обидящия мя, побори борющия мя.

2. Знаменася на нас світ, лица твоєго.

3. Дал єси знаменіє боящимся тебе, єже убіжати от лица лука.

4. Видіша всі конци земли спасеніє Бога нашего.

5. Поклонімся на місто, ідіже стоясті нозі єго.

6. Бог же Цар наш прежде віка, соділа спасеніє посреді земли.

7. Возносіте Господа Бога нашего, і покланяйтеся подножію ногу єго яко свято єсть.

8. І упаси мя, і вознеси я до віка.

9. Слава: І нині:

 

Молитва до Хреста Господнього

Чесний Хресте! Коли перші наші прабатьки в своєму непослусі з’їли овоч із забороненого дерева, що через те стало для них деревом смерти, тоді були вони вигнані з раю, в якому росло дерево життя, що мало своїми овочами удержати людину в молодості та зберегти її від смерти. Але людина стратила можливість доступити до нього, і щойно Ісус Христос повернув нам той Божий дар, те в раї утрачене дерево життя. На Тобі, хресне Древо, помер наш Господь Бог, і своєю смертю поборов і нашу смерть; на Тобі, чесний Хресте, жертвував Христос своє життя і через те зробив Тебе животворним деревом, – деревом надприродного життя, життя Божого.

Господній животворний Хресте! До Тебе припадаю, Тебе обнімаю й цілую та покірно прошу: дай мені те життя, що його можна тільки в Тебе знайти, непроминаючу молодість духа, захист перед вічною смертю, святе Боже життя. Чесний Хресте! Багато людей Тебе бояться, від Тебе втікає, Тебе покидає, бо думає, що Ти своїм тягарем пригнітаєш до землі і вбиваєш. Не знають, безумні, що тим, хто Тебе з любов’ю обнімає, Ти даєш ангельські крила, на яких душа злітає до неба і знаходить Бога. Хресте святий, Хресте Господній! Тебе я люблю і Тебе всім серцем вітаю та всю себе Тобі передаю. У Тобі надія мого спасення, бо вірю, що Ти напевно заведеш мене до Ісуса Христа. Амінь.

 

Молитва за душпастирів

Божественний Спасителю наш, Пастирю добрий! Ти віддав нашу парафію під духовний провід наших душпастирів. Тим самим Ти поручив їм відповідальне діло спасіння й освячення наших душ. Тому благаємо Тебе гаряче: подай нашим душпастирям світло, силу й терпеливість, щоб вони могли виховати парафіян по Твоїй святій волі. Передовсім наділи їх високою святістю життя, щоб вони навчали нас своїм добрим прикладом. Також благослови їхню працю в сповідальниці, щоб вони вміли пом’якшувати серця закаменілих грішників. На проповідальниці запали їх тим святим огнем, яким горить Твоє Пресвяте Серце, щоб їхнє слово приносило стократний плід. Помагай їм у проводі церковних братств та духовному проводі душ, що змагають до досконалого життя. Заощади нашим душпастирям журби й невдяки з боку парафіян, подай їм силу в терпіннях їхнього звання та допоможи їм перевести нас крізь пустелю цього земного життя до обіцяної оселі в небі. Амінь.