21 листопада – День Гідності та Свободи

Указом Президента України від 13 листопад 2014 р. установлено щорічно відзначати 21 листопада День Гідності та Свободи: «З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Цього дня Свята Мати Церква вшановує Собор Святого Архистратига Михаїла. Так склалось в житті нашого народу, що Св. Архистратиг Михаїл є покровителем не тільки Києва, але й всієї нашої землі.

1918 р. 21 листопада поляки встановили свою владу у Львові, а уряд ЗУНР був змушений переміститись до Тернополя. Але це було лише початком майбутньої окупації всієї Галичини.

2004 р. в Києві розпочалась Помаранчева революція, коли люди вийшли на Майдан, щоб протистояти несправедливості, брехні, що особливо проявились після виборів Президента України.

2013 р. 21 листопада початок Євромайдану, який перейде в Революцію Гідності, під час якої будуть вбиті невинні люди і яких згодом назвуть Небесною Сотнею.

Тому в цей день традиційні священики на всіх Богослужіннях згадуватимуть і молитимуться за Небесну Сотню і всіх, які віддали своє життя, захищаючи українську землю в наші дні та у всі часи, а також, щоб їхня кров не була пролита надаремно, а принесла Україні якнайшвидшу перемогу та мир.