Папа Пій Х: святий і чудотворець

Про життя та служіння Святого Римського Архиєрея

Автор: Ярослав Левків

Видання: Львів: “Українські технології”, 2006. – 164 с.

Понтифікат св. Пія Х – одного з великих Римських Архиєреїв, був позначений цілопальною жертвою і цілковитою присвятою себе справі духовного оновлення світу. Його служіння на кафедрі Святого Петра назавжди записане золотими літерами на сторінках історії Христової Церкви і ніколи не зітреться у пам’яті прийдешніх поколінь. До особи св. Пія Х ставлення ніколи не було однозначним ні в минулому, ні сьогодні. Його подвижницьке служіння біля керма човна св. Петра й досі збурює суперечки у Церкві: одні вважають його зразком для наслідування, інші про нього говорять зневажливо, а ще хтось старається щонайменше не надавати уваги його пасторальній праці.

Проте в усьому остаточний вердикт виносить тільки Господь Бог – відвічний Суддя Світла і Правди. І саме Всевишній уділив Своєму вірному слузі Пію Х частку зі Своїх надприродних властивостей – освячувати грішні душі та зцілювати немічні тіла.

З Божої ласки цей смиренний вікарій Ісуса Христа оздоровлював таких безнадійно хворих, що медичні світила світової слави лише мовчки знизували плечима.

Так нехай і сьогодні св. Пій Х своїми молитвами перед Господом допоможе кожному, хто потребує його заступництва на шляху до Небесного Царства.

Зміст

Панорама історії

Дитинство

Семінарист

Сотрудник Томболо

Парох Сальцано

Канонік Тревізо

Єпископ Мантуї

Патріарх Венеції

Конклав 1903 року

Жевріючий вогонь любові

Світоглядна концепція Пія Х

Переслідування церкви у Франції

Захист віри апостолів

Вшанування Пресвятої Євхаристії

Вшанування Пресвятого Серця Ісусового

Віхи служіння Пія Х

Пій Х та Українська Церква

Богоугодне життя Пія Х

Зцілитель

Провидець

Кончина страстотерпця

Прославлення праведника

Хронологія життя і пастирського служіння св. Пія Х

Джерела