Якби Христос не прийшов…

Історія та святкування Різдва Господнього в Україні та світі

Автор: о. Василь Ковпак, СБССЙ

Видання: Львів, 2011 – 168 с.

Чергова книга із серії "Скарби Традиції Святої" присвячена найвидатнішій події в історії Землі - Святому Різдву Господа нашого Ісуса Христа.

На її сторінках розповідається, як докладно і в божественний спосіб сповнилися заповідані старозавітними Пророками і Патріархами обітниці про прихід Месії, описується моральний стан людства до і після Різдва Христового, розкривається значення і роль християнства, яке докорінно змінило міжлюдські стосунки і суспільні відносини. Вчення Христа і Його життя глобально впли­нули на всі галузі науки і мистецтва, завдяки чому постали геніальні винаходи і неперевершені твори, що складають людську цивілізацію.

Автор, висвітлюючи Різдвяні традиції українського народу, доповнює свою розповідь особистими спогадами і враженнями, не оминає він також і морально-етичних проблем нинішнього ліберального обездуховленого світу.

З цієї книжки можна також довідатися багато цікавого про звичаї і традиції святкування Святвечора і Нового року в інших народів, а головне - вона спонукає нас до належного духовного приготування до приходу Божої Дитини, Спасителя світу, і примусить кожного замислитись: яким узагалі був би цей світ, якби Христос не прийшов до нас?

Книга ІІ із серії «Скарби Традиції Святої».

Зміст

Новорічна ніч чи Святий вечір?

Різдвяний піст (Пилипівка)

Сповнення обітниць про прихід Месії

Символіка Різдва

Святкування Різдва Христового в Галичині

Святе Різдво очима моїх дитячих літ

Зразок проведення молитви на Святий вечір

Святий вечір у слов'янських народів

Історія святкування Нового року

Святі дні в ізраїльському народі

Традиції Нового року в різних народів світу

Християнське святкування Нового року

Якби Христос не прийшов…

Християнські легенди про Різдво

Свята ніч

Видіння імператора